Ako malého chlapca ho nadchli akční hrdinovia a chcel sa im podobať. Rodák z Komárna už 8 rokov žije v Bratislave, kde sa venuje svojej vášni, fitness. Sám si varí chutné a zdravé jedlá, je osobným trénerom vo FitUp! v Petržalke a baby pozor (!!!), miesto po jeho boku je momentálne voľné...

1.Akému športu sa venujete?

Venujem sa kulturistike a fitness. Kedysi som trénoval bojové športy a cvičenie bolo len na doplnkovej úrovni, ale teraz sa tomu venujem už naplno a od minulého roka aj súťažne.

 


2. Ako vyzerá váš tréning, ako často ste vo fitku?

Moje tréningy sa menia prevažne od obdobia prípravy, to v akej som fáze. Avšak, tréningy sa snažím mať stále veľmi intenzívne a intuitívne, to znamená že,  plánujem len minimálne čo budem cvičiť, väčšinou si to skladám a kombinujem "za jazdy". Trénujem  každý deň výnimku tvorí nedeľa, kedy oddychujem alebo mám iba kardio.


3. Dosiahli ste nejaké úspechy?

Mojím doterajším a najväčším úspechom bolo víťazstvo na Mozolani Classic 2014 v novej kategórii s názvom Men's Physique. Svoju kategóriu do 182 cm som vyhral a stal som sa tak jedným z prvých víťazov na Slovensku.

 

4. Ktorá je vaša obľúbená časť tele v cvičení a prečo?

Veľmi rád cvičím hrudník, ramená a nohy tieto tréningy sú pre mňa vždy o prekonávaní samého seba, či už vo výkonoch alebo váhach.

5.Sú určite aj dni, kedy sa Vám nechce ani vstať z postele, čo alebo kto je vaša motivácia zaťať päste a makať na sebe?

Samozrejme takéto dni mávame všetci, avšak vždy si poviem, že každé jedno opakovanie, každý jeden tréning ma posúva ďalej k mojim snom a cieľom byť úspešný a uznávaný v tomto svete športu. A taktiež sa riadim pravidlom, že "Zlý tréning je len ten, ktorý sa neuskutoční..." Takže treba vstať dať si silnú kávu, predtréningovú pumpu a ísť si to odmakať, lebo nikto iný to za nás neurobí.


6. Máte nejaký idol, niekto kým sa inšpirujete?

Mám idolov viacej, či už súčasných úspešných pretekárov na tejto scéne, ale najviac ma inšpiroval život Arnolda Schwarzeneggra, ale to asi viacerých z nás.

 

 

7.V čom si myslíte, že veľa ľudí robí pri tréningoch chybu? Prečo veľa ľudí nevie dosiahnuť svoj vysnený cieľ: vyšportované telo?

Najväčšiu chybu robia ľudia vtedy, keď kopírujú princípy, prípadne stravu profíkov alebo iných borcov z posilňovne. Každý sme tak strašne individuálny, že to čo fungujem mne nemusí 100% fungovať aj inému a naopak. Samozrejme sú určite princípy, ktoré sú známe a treba ich dodržiavať (strava, tréning, regenerácia, suplementy a podobne) ale hlavne treba zistiť, čo funguje na konkrétnu osobu a riadiť sa tým.

8. Máte nejaký obľúbený fit recept?

Mám ich niekoľko či už ide o moje povestné ovsené vločky s proteínom, alebo proteínove palacinky, či iné dobroty, ale mam strašne rád krevety a kuracie mäso, vajíčka a to všetko na rôzne spôsoby.

Reklama: Nakupujte fitness oblečenie aj u nás, značka FIXGEAR v ponuke za super ceny!

 

...a tu je recept na povestné Viktorove ovsené vločky:
50 g ovsených vločiek zaliať vriacou vodou, pridať štipku škorice, trochu kvalitného kakaa, po asi 1 minúte pridať odmerku (30g) proteínu, dobre zamiešať a na konci pridávam 10-20 g kvalitného kravského masla. Pripadne ozdobím 80% čokoládou a čučoriedkami, alebo malinami.

 

 


9. Čo by ste radili vylúčiť z jedálnička vo všeobecnosti? Čo sa nehodí k “zdravému životnému štýlu"?

Určite alkohol, drogy - a tým pádom aj rafinovaný cukor, keďže aj ten sa môže rátať ako droga. Ďalej polotovary a podobne hotové balené jedlá.

Ja biely cukor nahrádzam Xylitolom (brezový "cukor") alebo ešte Erytrithol, to je tiež obdoba Xylitolu alebo javorový sirup (občas).


10. Veľmi podstatná časť tela pre ženy je hlavne zadok? Aké sú, podľa Vás, najúčinnejšie cviky na zadok?

Určite by sme sa zhodli viacerí, že najlepším "zadok tvarujúcim" cvikom sú hlboké drepy s veľkou činkou, jednoručkami, alebo vlastnou váhou. Počty pokovaní sú individuálne, ale  netreba sa báť pri zvládnutí bezchybnej techniky aj kľudne naložiť väčšiu váhu, proste nech to ma grády.

 

 

11. Aké ženy sa Vám páčia?

Páči sa mi, keď sa žena o seba stará (nemyslím tým hneď botox a silikón a podobné tunningy ) nevravím, že to je na škodu, ale všetko s mierou. To staranie som myslel, skôr o úpravu pleti, vlasov  a pokožky. Športujúce ženy sú TOP, nie je nič krajšie, ako keď jedna pekná vyšportovaná žena s iskrou drepuje.

Ak chcete vedieť viacej o Viktorovi, sledujte jeho FB: https://www.facebook.com/pages/Viktor-Tréneris-Vincze
 alebo jeho Instagram: @mensphysique_viktor_vincze

 

Ako malého chlapca ho nadchli akční hrdinovia a chcel sa im podobať. Rodák z Komárna už 8 rokov žije v Bratislave, kde sa venuje svojej vášni, fitness. Sám si varí chutné a zdravé jedlá, je osobným trénerom vo FitUp!

Posted in News