Jej materskou agentúrou je Mix Model Management a vďaka modelingu spoznáva svet. Chce stihnút koncert kapely Black Sabbath a jej éterický vzhľad by vás mohol ľahko oklamať. Natália je však dušou a telom rockerka. 

 

 

 

Ahoj Naty, prosím predstav sa v krátkosti našim čitateľom

Ahojte, som Natália, mám 22 rokov a práve vďaka modelingu som už stihla čo-to pocestovať.

 

Vo svete modelingu sa pohybuješ už nejaký ten rok. Kedy si začala a čo bolo prvým impulzom?

Roky som hrávala basketbal, tak som modelingu nevenovala nejakú veľkú pozornosť, aj keď ma už vtedy scoutlo zopár agentúr. No potom som sa zranila, a tak som nemohla ďalej v športe pokračovať. Dosť ma to v tom období mrzelo, ale prišlo zase niečo nové, čo ma začalo baviť. Modelingu sa teda venujem asi od svojich štrnástich rokov.

 

Ktoré nafotené kampane a odchodené prehliadky pre teba najviac znamenajú?

Asi spolupráca s Pradou v Miláne alebo zopár prehliadok na fashionweekoch.

 

 

Čo ťa na svete modelingu najviac baví?

Asi ten pocit voľnosti, možno nejaká anonymita vo veľkomeste. Celkovo práca sama o sebe je super, či už sú to fotenia alebo prehliadky. Je to energické, aj keď niekedy dosť vyčerpávajúce, no v konečnom dôsledku vždy niečim obohacujúce.

 

Je modeling tvoj full-time job alebo robíš aj niečo iné?

S cestovaním som začala hneď po maturite, čiže som bola viac-menej 3 roky mimo Slovenska. Momentálne som už zopár mesiacov tu,  takže vybehnem von len ak mám nejaký direct na pár dní a potom naspäť. Tu si robím kurz vizuálneho dizajnu, teda grafika, a to je asi moja priorita teraz. Chcela by som časom robiť niečo v podobnom obore. Uvidím ešte ako strávim leto, všetko závisí od práce. Možno vybehnem niekam na mesiac či dva. 

 

 

 

Ktoré krajiny si vďaka modelingu navštívila, a čím ťa obohatili?

Moje začiatky boli klasicky najprv tu na lokálnom trhu (Bratislava-Viedeň-Praha), potom tie väčšie mestá v Európe, napríklad moje stále obľúbené Miláno, Madrid, kam sa vždy rada vrátim. Postupne som smerovala viac na východ. Tam som si precestovala tú väčšiu časť Ázie, kde som si absolútne zamilovala Thajsko, alebo kvôli duchovnu Indiu. Navštívila som v rámci predĺženia si víz aj krajiny tretieho sveta, akou je napríklad Laos. Terigala som sa v malom karavane z Bangkoku do Laosu jeden deň, kde som aj prespala s kamoškou z Ameriky. Na každom takomto “tripe“ sa zoznámim s novými ľuďmi, s väčšinou z nich som stále v kontakte. Keď človek cestuje, tak naozaj žije. Dýcha tie zážitky a to je na tom najkrajšie, tie ti ostanú v hlave navždy. Či už je to nejaká viera, kultúra, jedlo alebo hocičo, aj jazdenie na castingy na motorke (hlavne v tej ázijskej premávke, haha)... Paradoxom niektorých krajín, kde sú badateľnejšie tie kontrasty je, že napriek rôznym nedostatkom sú tam ľudia štastnejší a spokojnejší, až si človek naozaj uvedomí, že mu v živote až toľko nechýba. Naučila som sa brať život s väčšou pokorou.

 

 

Keby si mala opäť ten vek keď si začínala s modelingom, aké chyby by si nezopakovala?

Myslím si, že je to skôr o stave mysle, ako sa v daný moment rozhodneš, tak je to aj v súlade s tvojím presvedčením.

 

Akú by si dala radu dievčatám, ktoré chcú začať s modelingom?

Hlavné je byť spokojná sama so sebou, veriť si a ostatné veci, či už v modelingu alebo v osobnom živote sa odvíjajú od tvojej vnútornej energie.

 

Čo rada robíš vo svojom voľnom čase, aké sú tvoje koníčky?

Asi medzi tie moje najväčšie radostičky patrí určite hudba, koncerty, blíži sa pomaly leto, takže s ním aj festivaly (yes!), varenie a pečenie, fotografovanie alebo respektíve osobná dokumentácia ľudí, ktorí sú pre mňa niečím zaujímavým. Rada varím jedlá z rôznych kuchýň sveta, kde sa dá pekne vyhrať s chuťami a pečiem všetko sladké, čo ma napadne. Vymýšľam si aj vlastné recepty na koláče či tortičky, a teší ma, keď ostatným chutí. Teda aspoň sa tak tvária, haha. 

 

 

Aký je tvoj štýl, čo rada nosíš?

Hlavne niečo pohodlné. Väčšinou na seba ráno hodím nejaké rozťahané tričko, voľné nohavice a čierne kožené bagandže. Nemám veľmi rada pestré farby, tak v mojom šatníku je asi najviac šedej, čiernej a sem-tam nejaký odtieň béžovej alebo khaki. S doplnkami to tiež nepreháňam, čím minimalistickejšie, tým lepšie.

 

Čo by si si na seba nikdy neobliekla?

Čo ja viem, nikdy som nad tým nejako neuvažovala, lebo stále je to len niečo materiálne a v dnešnej dobe často povrchné. Keby sa ocitnem v situácii, že by som si nemala čo obliecť, tak by som asi bola rada, že mám na sebe aj nejaké teplé ponožky:)

 

Ako sa o seba staráš, či už kozmetika, strava, cvičenie?

Všetku kozmetiku preferujem na prírodnej báze. Čo sa týka stravy, tí čo ma poznajú sa už len smejú vždy keď si naberám druhú porciu a za tým ešte nejaký dezert. Jedlo je proste najvác! A cvičenie? Vždy som mala radšej výbušnejšie športy, dynamickejšie. Stále si rada zahrám basket s kamošmi alebo behanie niekde vonku, turistika v horách..

 

 

Pár rýchlych otázok:

 

Naj kniha? Skôr siaham po kratších knihách, väčšinou nejaká biografia či filozofia. Alebo krátke príbehy od Bukowskeho.

Naj kapela? Fúú, ťažká otázka, mám ich viac. Zo starších napríklad The Doors, Rolling Stones, Deep Purple a novšia scéna City and Colour, Royal Blood, Refused, Arctic Monkeys, Soko..

Naj pieseň? Je ich veľa, no napríklad dnes som si celkom ulietavala na Killing In The Name od Rage Against The Machine (smiech).

Naj film? Pulp Fiction

Naj kvetina? Ľalia/ tulipán

Naj farba? (To by som aj ja rada vedela)

Naj parfém? Pravdepodobne niečo od Givenchy.

Naj miesto na svete?Hocikde v príjemnom prostredí, ale ostrovy v Thajsku boli naozaj rajom.

 

 

Akú si v živote dostala najlepšiu radu?

Neviem či som ju dostala práve ja, ale keď som bola ešte malá som si zapamätala odniekiaľ toto: „Keď si človek neváži sám seba, tak si nemôže vážiť nikoho.“

Kde sa vidí Natália v budúcnosti? Aké má plány?

Každý má nejaké plány a sny, pracujem na tom, takže uvidíme:)

Nejaký odkaz pre čitateľov na záver?

Vážte si jeden druhého a robte v živote to, čo vás robí šťastnými….a počúvajte metal! 

 

Ďakujem Naty za rozhovor. Jej zážitky z ciet môžete sledovať na jej Instagrame.

 

 

 

 

 

 

Jej materskou agentúrou je Mix Model Management a vďaka modelingu spoznáva svet.

Posted in News